z/s Kalna Rēķi arī radījuši jaunus kaņepju produktus.


BIO kaņepes augušas pašu saimniecībā un šogad tā ir tāda iepazīšanās ar to produktiem gan mums pašiem, gan arī citiem. Idejas smeļamies internetā, ka arī atceramies, ko vecvecāki prata pagatavot….

Kaņepju sēklās ir nepiesātinātās taukskābes Omega 3, Omega 6, Omega 9. Tās satur aminoskābes, šķiedrvielas, vitamīnus beta-karotīnu, B1, B2, B6, C, E un minerālvielas nātriju, kalciju, dzelzi.
Piemīt ārstnieciskas īpašības. Pilns internets ar dažadām metodēm gan iekšķīgai, gan ārīgai lietošanai. Īsais teksts – atjauno organismu šūnu līmenī:)

Kaņepju eļļa
Kaņepju sēklu eļļai ir tumši zaļa krāsa, maiga garša.
uzturvērtība:
100 g enerģētiskā vērtība 900 ckal/3700kJ, satur ~ 11 g piesātinātās taukskābes un ~ 89 g nepiesātinātas taukskābes, t.sk. Alfa-linolēnskābi (Omega 3) 20 g, Linolskābi (Omega 6) 54 g, Oleīnskābi (Omega 9) 12 g un Gamma-linolēnskābe (Omega 6) 3 g

15 ml (1 ēdamkarote) kaņepju sēklu eļļas nodrošina cilvēka organismu ar tam nepieciešamo neaizvietojamo taukskābju diennakts devu.
Eļļu var izmantot uztura bagātināšanai, lietojot pa 1 ēdamkarotei dienā, kā arī pie salātiem, putrām, biezzupām, nedrīkst karsēt.

Kaņepju proteīna labās īpašības:

  • satur visas 8 neaizvietojamās aminoskābes, pielīdzināms olbaltumvielām, kas tiek uzņemtas no gaļas, ātri asimilējas organismā,
  • sastāvā ir līdz pat 65% edistīna (proteīns, kas ir ļoti līdzīgs globulīniem cilvēka asinīs, tāpēc tas uzreiz pēc absorbcijas ir gatavs “pabarot” muskuļus un citas šūnas), visaugstākais rādītājs no jebkura cita augu valsts produkta
  • nerada diskomfortu, alerģisku reakciju un kairinājumu zarnu traktam
  • Satur neaizvietojamās taukskābes Omega-3 un Omega-6, kā arī Omega-9 taukskābes
  • Bagāts šķiedrvielu avots
  • Satur minerālvielas(nātriju, kalciju, dzelzi) un vitamīnus (beta-karotīnu, B1, B2, B6, C, E).

Vidēji uz 100 g :Olbaltumvielu saturs svārstās 45-52g ,Ogļhidrāti 16g -28g,Tauki 11g – 14g;
Lietošana : 1-3 ēdamkarotes dienā pie sulām (smūtijiem), jogurtiem, vienkārši pārkaisot gataviem ēdieniem

par proteīnu var palasīt arī šeit http://www.topivesels.lv/lv/veselibai/sports-un-fitness/proteins/kanepju-proteins/26/ un vēl arī citur….

Sandra un Juris

z/s Kalna-Rēķi saimnieki

Atbildēt