Riekstojam līdz svētdienai 13. maijam 21:00


Sveiciens pavasara ziedonī Mīļajiem Riekstotājiem!

Riekstotāju labumi pasūtīšanai atvērti līdz svētdienai 13. maijam 21:00, Mātes dienai!

>>>>>|||||<<<<<

Šoreiz attēls ir no fantastiska pasākuma Ikšķiles Brīvajā skolā — “Jauns sākums Tavam ķermenim un garam”, nedaudz piedalījos laimīgas sakritības vadīta. Pasākuma gaisotne bija fantastiska! 🙂

Kopā ar Kristīni Mežali, kura studē uz augu valsts balstītu uzturu Kornela universitātē (Plant Based Nutrition, Cornell University) piedāvājām brokastīm pagatavot kokteiļputru  — vitamīnu bumbu.

Katrs pats izvēlējās izejvielas: auzu pārslas, banānus, saldētas ogas, čia sēklas, pavasara savvaļas zaļumus un mandeļu pienu vai bērzu sulu. Izejvielas sablenderējām biezā putrā, kurā likām gan svaigus augļus, gan žāvētus un nedaudz pamērcētus, piemēram,  mango, dateles, vīģes, aprikozes, gan sēkliņas, piemēram, saulespuķu, sezama, lobītas kaņepju sēkliņas, gan riekstus. Principā to, kas mājā ir un kas organismam prasās.

Ar augu valsts produktiem mēs varam var uzņemt nepieciešamās barības vielas, minerālus, antioksidantu vitamīnus un fitouzturvielas (Fitonutrients) efektīvā veidā. Tieši fitouzturvielas nodrošina to, ka uzņemam “labās vielas” organismam uzsūcamā veidā, kas nav iespējams ar sintētiski veidotām pārtikas piedevām. Šī ir nopietna un gara tēma, kuru tālāk neizvērsīšu, jo zinu, ka daudzi Riekstotāji interesējas par uzturzinātni un daudz dara, lai sevi nodrošinātu ar “pareizu un labu degvielu” :). 

Kā radās pats pasākums “Jauns sākums Tavam ķermenim un garam”?

Ikšķiles Brīvajai skolai ugunsdzēsības inspektori pieprasa līdz septembrim uzstādīt uzgunsdzēsības signalizāciju, kas maksā vairākus tūkstošus — skaidrs, ka skolas budžetā šādas papildus brīvas summas nav…  

Skola ir vecāku radīta, un zinām, ka neviens mūsu vietā uz paplātes neko neatnesīs un mūsu uzdevumus neatrisinās, pašiem vien jādara….

Divām mammām – Ievai un Elīnai radās brīnišķiga ideja radīt pasākumu, ļaužu lutināšanai un iedvesmošani, kura ienākumi tiek novirzīti ugunsdzēsības signalizācijas sistēmas uzstādīšanai.

Ideja apvienoja arī citus Ikšķiles Brīvās skolas vecākus, pieaicinātos lieliskos lektorus un pasniedzējus apvienojušies, lai kopīgi radītu svētkus, atspērienu un atpūtas brīdi. Lai sniegtu jaunas zināšanas, atgādinātu par būtiskāko. 

Šāda kopdarba rezultātā jau ir noritējuši divi brīnišķīgi pasākumi un trešais būs 18.-25. maijā.

Dalības ziedojums 130 eur.

VISI ziedotie līdzekļi tiks virzīti ugunsdrošības signalizācijas ierīkošanai Ikšķiles Brīvajā skolā.

Pieteikšanās [email protected].

Facebook saite uz pasākumu “Jauns sākums Tavam ķermenim un garam” 

Lai top!

Mīlestībā un dalīšanās laimē!

->>>>|||<<<-

Jūnijā esmu iecerējusi pasūtīšanu līdz 10. jūnijam, saņemšanu pēc 18. jūnija – īsi pirms Jāņiem.

Lūdzu, atcerieties, ka pārskaitījumi ir uz SIA Riekstotāji KONTU!! (Robotiņš atsūtīs katram pasūtījumam automātiski)

Uzņēmumu  esmu reģistrējusi Pārtikas un veterinārajā dienestā, bet tas vēl pagaidām nav Pievienotās Vērtības Nodokļa maksātājs.

 

->>>|||<<<-

Riekstošanas jaunumi:

  • Atkal var pasūtīt mandeļu šķēlītes, kas ir lieliska piedeva aplejamajai putrai (Auzu pārslām pieliek žāvētos augļus, riekstus, sēkliņas un aplej ar remdenu ūdeni vai kādu iecienīti pienu, ideāli sanāk ar augu valsts pieniem.  Arī cena kļuvusi draudzīgāka.
  • Sarkanās lēcas ir no igauņu piegādātāja, tās ir nedaudz dārgākas, par iepriekšējām un košāk oranžīgas.
  • SIA Cade  saimniece Solvita Kūna izgatavojusi svaigu ēterisko eļļu un hidrolātu— IEVA.

Pasūtīšana līdz svētdienai 13. maijam 21:00.

Apmaksa līdz pirmdienai 14. maijam.

Saņemšanu plānoju pēc 21. maija.

Pasūtījumu forma: http://riekstotaji.lv/pasutijumu-forma/

  • Pēc pasūtījuma veikšanas sarēķinātā summa automātiski tiks nosūtīta uz e-pastu.
  • Ja automāti mūs pievils vai būs labojamas kļūdas, pārrēķināšu ar roku.
  • Ja ir palikušas kādas „astes“ no iepriekšējiem mēnešiem, lūdzu ieraksti to ailītē „Vieta brīvai izpausmei“. Turpat ieraksti arī adresi, ja sūti uz pakomātiem vai mājām.

Lai priecīgi un laimīgi!

Sandra Stabinge

29259942

 

->>>|||<<<-

Zemāk informācija par Riekstošanu skaidrībai kas un kāpēc.

SIA “Riekstotāji” ir 1 personas uzņemējdarbība. Riekstotava (Tās es saucu noliktavu) atrodas Ikšķilē, kur dzīvoju kopā  trim vēl ne pārāk lieliem bērniem, tādēļ reizēm epastu atbildes uzrakstu pēc kāda laiciņa…:)

Produktus cenšos visus gādāt svaigus. Latvijas produktus sūtu tik, cik esiet pasūtījuši, cepumus Labā virtuve cep tieši tik, cik prasīts, jo tiem nav uzlabotāji un visgardākie tie ir svaigi.

Ļoti lūdzu Jums ievērot pasūtīšanas termiņus, jo Riekstotāju sortimentā iekļauju produktus, kuri ir bioloģiski audzēti un pēc iespējas cenšos atbalstīt Latvijas audzētājus, īpaši bioloģiskos.

Rieksti, žāvētie augļi un sēkliņas ir bioloģiski sertificēti Igaunijā

Paldies Jums, ka esiet uzticējušies tam ko es daru un pasūtījuši jau šos daudzos gadus!

Es Latvijā sertifikāciju Riekstiem pagaidām neesmu nokārtojusi, jo:

1. 2016. gada maijā un jūnijā aptaujāju klientus, un atbilde bija pārliecinošs, nē, ka nevajag to darīt. Tas prasa papildus darba laiku pie papīriem un datora. Jau tā sanāk daudz laika pavadīt, lai izdarītu pamatdarbu, un nakts stundās vairs nespēju un nevēlos strādāt…..

2. Ja algotu cilvēku, kas šo papīru pildīšanas darbiņu paveiktu, tas sadārdzinātu cenas.

3. Produkti no šīs darbības labāki nekļūtu… visu šo laiku Jūs esat uzticējušies tam, ko es daru, un esmu uzticējusies Jums un piegādātāju godaprātam.

4. Personīgi, man ir liels prieks, ka Latvijā ražoto preču skaits palielinās – tas nozīmē, ka vairāk nauda paliek mūsu pašu ļaudīm, mazāk aizplūst uz svešām zemēm… Paldies, ka Jūs šo būtisko aspektu saprotat un atbalstāt!

5. Ikšķiles Brīvajā skolā mēs uzsākām skolas dārza sertifikācijas procesu. Skolas dārza veidošana un kopšanas ir otra lieta, ko daru, to īso brīdi starp Riekstošanām..:).

(Tas vēl viens iemesls, kāpēc man nav ne laika, ne patikšanas papīriem… — es labāk kaut ko ar bērniem kopā iesēju vai apkopju, jo dienā ir 24 stundas…:)

Pie katra produkta rakstu, kurā valstī tas ir audzēts, vairāki ir arī no Ķīnas. Nesen ceļoja filma, par to, ka Ķīnā Bio sertifikācija nav īpaši uzticama. Pati neesmu Ķīnā bijusi un audzētājus satikusi, atliek tikai uzticēties. Piegādātājs, no kura pasūtām produktus ir saņēmis BRC kvalitātes sertifikātu: viņi no katra konteinera ar linsēklām, saulespuķēm, kaņepju sēklām un citiem produktiem ņem analīzes 20 vietās un sūta uz laboratoriju, lai pārbaudītu, vai kvalitāte atbilst standartiem. Igaunijā ir darbinieks, kurš atbild par produktu kvalitātes kontroli.

Joprojām meklēju Latvijā audzētas bio linsēklas. Man izdevās atrast saimniecību Krāslavas novadā, kur audzē Linsēklas un Kaņepju sēklas, ar saimnieku izrunājos, viņš pesticīdus nelieto, bet agrāk minerālmēslus gan ir lietojis. (Tomēr kvalitāte sēklām dažreiz nebija tik laba kā mums gribējās un 2017. gadā rudenī neesmu sadarbību atsākusi) 

Iepakojums. Vienīgais Riekstu iepakojums, kurš sadalās kompostā 60 C, ir cienastiņu trauciņš — no Bio kukurūzas cietes plastmasas.

Pārējais ir plastmasas iepakojums, man pašai nepatīk, ļoti :(. 

Papīrs nav piemērots (plūmes un citi žāvējumi pielips, produkti vairāk izkaltīs) un nav arī dabai īpaši draudzīgāks. Ja Ar Jūsu laipnu palīdzību esmu atradusi bio aizvalcējamus maisiņus, ļoti ceru tos ieviest. Tikai kā jau var nojaust – to cena ir daudz lielāka par plastmasas maisiņiem, un tas kavē…

 Ja vēl kādu jautājumu neatbildēju, droši raksti un vaicā!

Sandra

>>>>>|||||<<<<<

Blakus riekstošanai seno šķirņu saglabāšanas aicinājums — Ikšķiles Brīvajā skolā veidojam Latvijas seno cukurzirņu kolekciju, veidojam Latvijas sēklu audzētāju un glabātāju datu bāzi, iedvesmojam un iesaistām sēklu audzēšanā.

AICINĀM ARĪ TEVI!

Tikai kopīgi – cits ar citu daloties – varēsim šo senču mantojumu saglabāt arī saviem bērniem. Ja senā šķirne augs vairākos dārzos, tad augkopis, kuram nebūs veicies ar sēklu  ievākšanu, varēs to saņemt no veiksmīgāka kolēģa. Savukārt, audzējot šķirni tikai vienā dārzā, ir lielāks risks, ka tā aizies bojā. 

DALOTIES MĒS VAIROJAM KOPĪGO BAGĀTĪBU!

Ja tev ir Latvijā vismaz 30 gadus audzēti cukurzirņi, vai zini kādu, kam tie ir, lūdzu, ievāc sēklas un dod ziņu Sēklu bibliotēkai! http://riekstotaji.lv/seklu-lolosana/

>>>>>|||||<<<<<

Augu sēklu maiņa un danči veiksmīgi notika Sestdienā 6. janvārī.

Nākošo plānoju organizēt sestdienā 2019. gada 12. janvārī.

Ikšķiles Brīvajā Skolā, Rīgas ielā 175, Ikšķilē

 

 

Atbildēt