līdz 10. jūnijam 21:00


Riekstojam un radām skaistus notikumus!
Sveiciens Vasaras ziedonī Mīļajiem Riekstotājiem!

Riekstotāju labumi pasūtīšanai atvērti līdz svētdienai 10. jūnijam 21:00!

>>>>>|||||<<<<<

Pavasaris šoreiz tāds neparasts — viss saziedējis kā Jāņos un pat zemenes sārtojas mūsu dārzos — klimata pārmaiņas vai vienkārši neparasts gads?  Laiks jau Jāņu dziesmas atkārtot, jo līdz svētkiem vairs nieka 3 nedēļas!!!
Zinu, ka ar Riesktošanu ikriez atgādinu, ka laiks rit… 🙂

Šoreiz atkal 2 ziņas no manis — 1. Riekstošana un 2. Projekta “Skolu dārzi Latvijas simtgadei” noslēguma svinības 1. jūnijā 11:00 Ikšķiles Brīvajā skolā:
Četrās Latvijas skolās šogad veidotie skolu dārzi uzsākuši augt un plaukt un četru skolu bērni uzsākuši dārzus kopt un augļus gaidīt.

Ikšķiles Brīvās skolas projekts “Skolu dārzi Latvijas simtgadei” ar LVAF atbalstu ir noslēdzies, bet dārzi turpinās augt un nest ražu turpmākos gadus gan Ikšķilē, gan Bilskā, Preiļos un Drustos. Radīti Latvijā unikāli dārzu plānojumi, sadarbojoties ainavu arhitektiem ar permakultūras dizaina speciālistiem. Dārzkopības ekspertu padomi apkopoti e-žurnālā “Skoludārzi.net” un projekta komanda aicina visus interesentus iepazīties ar tiem.

Aicinām piedalīties projekta noslēguma pasākumā Latvijas skolu dārzu svinībās Ikšķilē 1.jūnijā. Noslēguma pasākumā būs iespēja iepazīties ar Ikšķiles Brīvās skolas dārzu un pieredzi skolēnu iesaistīšanā skolu dārzu veidošanā un uzturēšanā. Būs iespēja iepazīties ar visu četru skolu plāniem, uzdot jautājumus ainavu arhitektei un permakultūras speciālistēm, kā arī iemācīsimies veidot kompostu un vēl piedevām labi pavadīsim pirmo vasaras dienu!

Pasākumā kā konsultanti un eksperti piedalīsies Linda Bilsens Brolis no ASV – mācīs veidot komposta kaudzi, Daira Kiļupe un Guna Zālamane – stāstīs par permakultūras knifiem, Ingūna Šternberga – komentēs dārzu veidošanu no ainavu arhitekta skatupunkta. Visu pasākuma laiku būs iespējams konsultēties par pieredzi skolēnu iesaistīšanā dārza darbos. Aicināti gan skolu pārstāvji, gan skolotāji ar skolēniem. Pasākuma gaitā tiks organizētas paralēlas programmas bērniem un pieaugušajiem.

Pieteikšanās līdz 30. maijam: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjeCWos0cmi_6WkM5A6pbT4cz9bY3P6Jcu4xt8XJKBoRxjw/viewform

->>>|||<<<-
Pasākuma programma:

11:00 ierašanās. Rīta dzēriens un uzkoda.
11:30 – 12:00 Stāstījums par projekta “Skolu dārzi Latvijas simtgadei” ideju, realizāciju,izstrādātajiem materiāliem
12:00-12:30 Projekta ekspertu stāstījums par skolas dārzā izmantojamām permakultūras gudrībām.
no 12:00 Orientēšanās spēle dārzā bērniem. Piedalīties drīkst arī pieaugušie!
12:30 -13:00  Stafete — Piedalās ciemiņi un Ikšķiles Brīvās skolas skolēni)
13:00 – 13:20 Pusdienas
13:20 -13:40 Ikšķiles Brīvās skolas bērni izrāda savus dārziņus Saules dārzā.
ekskursija pa spēļu zonu un dārzu  — vada bērni
13:40 – 14:00 Rotaļas ar Julgī Stalti
14:00 – 14:15 Pieaugušajiem – ugunskura zupas vārīšana ar diskusijām par permakultūru skolas dārzos
14:00 – 14:15 Bērniem pieaugušo vadībā — dārza izpētes pasākums “Nezināmo augu izpēte”,
14:15 – 14:45 Nezināmo augu izpētes spēle ekspertu komentāri par dārza elementiem
14:45 – 15:05 Launags – ugunskura zupa
15:05 – 15:45 Danči un dziesmas ar IBS folkloras kopu
15:45 – 16:15 Danču pauzē Linda Bilsens Broliss no ASV rādīs, kā pareizi gatavot kompostu.
->>>>|||<<<-

Riekstošanas jaunumi:

  • Rapšu eļļā PET pudelē kļuvusi lētāka.
  • SIA Cade  saimniece Solvita Kūna izgatavojusi jaunu hidrolātu— KĀRKLS, kas ir neparasti priecīgi aromātisks. Kārkla spēks ir vatalitāte, elastība, lokanība!

Pasūtīšana līdz svētdienai 10. jūnijam 21:00.

Apmaksa līdz pirmdienai 11. jūnijam.

Saņemšanu plānoju pēc 18. jūnija.

Lūdzu, atcerieties, ka pārskaitījumi ir uz SIA Riekstotāji KONTU!!(Robotiņš atsūtīs katram pasūtījumam automātiski). Pašnodarbinātā kontu esmu slēgusi, tur vairs arī kļūdas pēc pārskaitīt nevarēs.

Pasūtījumu forma: http://riekstotaji.lv/pasutijumu-forma/
  • Pēc pasūtījuma veikšanas sarēķinātā summa automātiski tiks nosūtīta uz e-pastu.
  • Ja automāti mūs pievils vai būs labojamas kļūdas, pārrēķināšu ar roku.
  • Ja ir palikušas kādas „astes“ no iepriekšējiem mēnešiem, lūdzu ieraksti to ailītē „Vieta brīvai izpausmei“. Turpat ieraksti arī adresi, ja sūti uz pakomātiem vai mājām.
Lai priecīgi un laimīgi!
Sandra Stabinge
29259942

->>>|||<<<-
Zemāk informācija par Riekstošanu skaidrībai kas un kāpēc.
SIA “Riekstotāji” ir 1 personas uzņemējdarbība. Riekstotava (Tās es saucu noliktavu) atrodas Ikšķilē, kur dzīvoju kopā  trim vēl ne pārāk lieliem bērniem, tādēļ reizēm epastu atbildes uzrakstu pēc kāda laiciņa…:)

Produktus cenšos visus gādāt svaigus. Latvijas produktus sūtu tik, cik esiet pasūtījuši, cepumus Labā virtuve cep tieši tik, cik prasīts, jo tiem nav uzlabotāji un visgardākie tie ir svaigi.

Ļoti lūdzu Jums ievērot pasūtīšanas termiņus, jo Riekstotāju sortimentā iekļauju produktus, kuri ir bioloģiski audzēti un pēc iespējas cenšos atbalstīt Latvijas audzētājus, īpaši bioloģiskos.
Rieksti, žāvētie augļi un sēkliņas ir bioloģiski sertificēti Igaunijā.
Paldies Jums, ka esiet uzticējušies tam ko es daru un pasūtījuši jau šos daudzos gadus!

Es Latvijā sertifikāciju Riekstiem pagaidām neesmu nokārtojusi, jo:
1. 2016. gada maijā un jūnijā aptaujāju klientus, un atbilde bija pārliecinošs, nē, ka nevajag to darīt. Tas prasa papildus darba laiku pie papīriem un datora. Jau tā sanāk daudz laika pavadīt, lai izdarītu pamatdarbu, un nakts stundās vairs nespēju un nevēlos strādāt…..
2. Ja algotu cilvēku, kas šo papīru pildīšanas darbiņu paveiktu, tas sadārdzinātu cenas.
3. Produkti no šīs darbības labāki nekļūtu… visu šo laiku Jūs esat uzticējušies tam, ko es daru, un esmu uzticējusies Jums un piegādātāju godaprātam.
4. Personīgi, man ir liels prieks, ka Latvijā ražoto preču skaits palielinās – tas nozīmē, ka vairāk nauda paliek mūsu pašu ļaudīm, mazāk aizplūst uz svešām zemēm… Paldies, ka Jūs šo būtisko aspektu saprotat un atbalstāt!
5. Ikšķiles Brīvajā skolā mēs uzsākām skolas dārza sertifikācijas procesu. Skolas dārza veidošana un kopšanas ir otra lieta, ko daru, to īso brīdi starp Riekstošanām..:).
(Tas vēl viens iemesls, kāpēc man nav ne laika, ne patikšanas papīriem… — es labāk kaut ko ar bērniem kopā iesēju vai apkopju, jo dienā ir 24 stundas…:)

Pie katra produkta rakstu, kurā valstī tas ir audzēts, vairāki ir arī no Ķīnas. Nesen ceļoja filma, par to, ka Ķīnā Bio sertifikācija nav īpaši uzticama. Pati neesmu Ķīnā bijusi un audzētājus satikusi, atliek tikai uzticēties. Piegādātājs, no kura pasūtām produktus ir saņēmis BRC kvalitātes sertifikātu: viņi no katra konteinera ar linsēklām, saulespuķēm, kaņepju sēklām un citiem produktiem ņem analīzes 20 vietās un sūta uz laboratoriju, lai pārbaudītu, vai kvalitāte atbilst standartiem. Igaunijā ir darbinieks, kurš atbild par produktu kvalitātes kontroli.

Joprojām meklēju Latvijā audzētas bio linsēklas. Man izdevās atrast saimniecību Krāslavas novadā, kur audzē Linsēklas un Kaņepju sēklas, ar saimnieku izrunājos, viņš pesticīdus nelieto, bet agrāk minerālmēslus gan ir lietojis. (Tomēr kvalitāte sēklām dažreiz nebija tik laba kā mums gribējās un 2017. gadā rudenī neesmu sadarbību atsākusi)

Iepakojums. Vienīgais Riekstu iepakojums, kurš sadalās kompostā 60 C, ir cienastiņu trauciņš — no Bio kukurūzas cietes plastmasas.
Pārējais ir plastmasas iepakojums, man pašai nepatīk, ļoti :(.
Papīrs nav piemērots (plūmes un citi žāvējumi pielips, produkti vairāk izkaltīs) un nav arī dabai īpaši draudzīgāks. Ja Ar Jūsu laipnu palīdzību esmu atradusi bio aizvalcējamus maisiņus, ļoti ceru tos ieviest. Tikai kā jau var nojaust – to cena ir daudz lielāka par plastmasas maisiņiem, un tas kavē…

 Ja vēl kādu jautājumu neatbildēju, droši raksti un vaicā!
Sandra
>>>>>|||||<<<<<

Blakus riekstošanai seno šķirņu saglabāšanas aicinājums — Ikšķiles Brīvajā skolā veidojam Latvijas seno cukurzirņu kolekciju, veidojam Latvijas sēklu audzētāju un glabātāju datu bāzi, iedvesmojam un iesaistām sēklu audzēšanā.
AICINĀM ARĪ TEVI!
Tikai kopīgi – cits ar citu daloties – varēsim šo senču mantojumu saglabāt arī saviem bērniem. Ja senā šķirne augs vairākos dārzos, tad augkopis, kuram nebūs veicies ar sēklu  ievākšanu, varēs to saņemt no veiksmīgāka kolēģa. Savukārt, audzējot šķirni tikai vienā dārzā, ir lielāks risks, ka tā aizies bojā.
DALOTIES MĒS VAIROJAM KOPĪGO BAGĀTĪBU!

Ja Tev ir Latvijā vismaz 30 gadus audzēti cukurzirņi, vai zini kādu, kam tie ir, lūdzu, ievāc sēklas un dod ziņu Sēklu bibliotēkai! http://riekstotaji.lv/seklu-lolosana/

>>>>>|||||<<<<<
Augu sēklu maiņa un danči veiksmīgi notika Sestdienā 6. janvārī.
Nākošo plānoju organizēt sestdienā 2019. gada 12. janvārī.
Ikšķiles Brīvajā Skolā, Rīgas ielā 175, Ikšķilē

 

 
Copyright © 2018 Riekstotāji, All rights reserved.
Liste visiem, kas ir izrādījuši interesi par bioloģiski audzētiem riekstiem, žāvētiem augļiem un citiem labiem produktiem.

Our mailing address is:

Riekstotāji

LV

LV LV-5052

Latvia

Add us to your address book

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by MailChimp

Copyright © 2018 Riekstotāji, All rights reserved.
Liste visiem, kas ir izrādījuši interesi par bioloģiski audzētiem riekstiem, žāvētiem augļiem un citiem labiem produktiem.

Our mailing address is:

Riekstotāji

LV

LV LV-5052

Latvia

Add us to your address book

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by MailChimp

Atbildēt