Riekstojam līdz svētdienai 13. augustam


Sveiciens Mīļajiem Riekstotājiem!
Riekstotāju labumi pasūtīšanai atvērti līdz SVĒTDIENAI 13. augustam 21:00!

>>>>>|||||<<<<<

Vasara, vasariņa… kas Tev nepieciešams, lai “noķertu vasaras sajūtu”?
Vai tā ir jūra un smilšu liedags, vai saullēkts un rīta rasa, vai pastaiga mežā ar mīļu cilvēku, vai  ogošana un sēņošana? Vai vakarīga pelde klusā ezerā un saulriets ļauj ķermenī un dvēselē izjust īsto vasaru? Vai tas ir ceļojums pa Latviju vai uz tālāku zemi? Vai tā ir pašizaugsmes nometne…….?
Kas Tev dod to īpašo sajūtu —  “JĀ, vasara bija lieliska”?
…… par laimi tā vēl turpinās — augustu vēl pieskaitām vasarai un var vēl lieliskas lietas veikt! 🙂

Vasarā, arī lietainā vasarā dabā viss stiedz augt un sēklas briedināt – mēs varam vērot kā pavasarī iesētais aug vai neaug…:)

Vēlreiz blakus riekstošanai arī seno šķirņu saglabāšanas aicinājums — tagad sākas sēklu ievākšanas laiks (visiem pašapputes augiem (piemēram, pupiņām. zirņiem, tomātiem to izdarīt pavisam vienkārši. ! Lūdzu, atceries par to un pastāsti arī citiem!
Ikšķiles Brīvajā skolā veidojam seno cukurzirņu kolekciju. Ja Tev ir, vai zini, kādu, kam ir cukurzirņi, vismaz 30 gadus Latvijā audzēti, lūdzu, dod ziņu!Būšu ļoti pateicīga, ja dalīsies ar sēklām sēklu bibliotēkai. Jo tikai viens ar otru daloties, mēs kopīgi spēsim šo senču mantojumu saglabāt arī saviem bērniem. Ja senā šķirne būs vairākos dārzos un kādam reiz gadīsies kāds kreņķis un neizdosies ievākt sēklu, varēs saņemt to “atpakaļ”. Ja šķirni audzē tikai vienā dārzā, tad ir milzu risks tai aiziet bojā.
Daloties mēs vairojam mūsu kopējo bagātību. )

>>>>>|||||<<<<<

Riekstošanas jaunumi:

  • Jauni produkti — zeltainās linsēklas, sēklu un riekstu maisījums salātiem, mandeles bez miziņas un mandeļu milti, “Priežukalna” jaunais medus un kaltētie ziedputekšņi!
  • Riekstu cenas pamatā tādas pašas, daļai tās ir pamainījušās  — zemāka cena Indijas riekstiem, aprikozēm, banānu čipšiem, zīdkoka ogām, ķirbju un čia sēkliņām, Brazīlijas riekstiem gan cena saskrējusi mākoņos, jo neražas gads ir uzcēlis cenu pasaules tirgū.
  • Latvijas kvinoja briest laukos, pērnā raža beigusies… šokolādes trifeles….atjaunošu septembrī, jo tām nekas nav pievienots, un tās vienkārši izkūst un nav vairs nekādas trifeles. Septembrī atkal varētu tās likt atpakaļ sortimentā, ja vien nebūšu atradusi Latvijā gatavotus labus bio nāšķus.  ..:)

 

Pasūtīšana līdz svētdienai 13. augustam 21:00.

Apmaksa līdz pirmdienai  14. augustam.

Saņemšanu plānoju pēc 22. augusta, Tiešai pirkšanai 21. augustā.

Pasūtījumu forma: http://riekstotaji.lv/pasutijumu-forma/
  • Pēc pasūtījuma veikšanas sarēķinātā summa automātiski tiks nosūtīta uz e-pastu.
  • Ja automāti mūs pievils vai būs labojamas kļūdas, pārrēķināšu ar roku.
  • Ja ir palikušas kādas „astes“ no iepriekšējiem mēnešiem, lūdzu ieraksti to ailītē „Vieta brīvai izpausmei“. Turpat ieraksti arī adresi, ja sūti uz pakomātiem vai mājām.

 

Lai priecīgi un laimīgi!
Sandra Stabinge
29259942
>>>>>|||||<<<<<

Zemāk informācija skaidrībai kas un kāpēc.
Esmu pašnodarbinātā, tas ir 1 personas uzņemējdarbība, dzīvoju Ikšķilē. Esmu mamma 3 vēl maziem bērniem, tādēļ reizēm epastu atbildes uzrakstu pēc kāda laiciņa…:)

Produktus cenšos visus gādāt svaigus. Latvijas produktus sūtu tik, cik esiet pasūtījuši, cepumus Labā virtuve cep tieši tik, cik prasīts, jo tiem nav uzlabotāji un visgardākie tie ir svaigi. Ļoti lūdzu Jums ievērot pasūtīšanas termiņus, jo Riekstotāju sortimentā iekļauju produktus, kuri ir bioloģiski audzēti un pēc iespējas cenšos atbalstīt Latvijas audzētājus, īpaši bioloģiskos.
Rieksti, žāvētie augļi un sēkliņas ir bioloģiski sertificēti Igaunijā.
Paldies Jums, ka esiet uzticējušies tam ko es daru un pasūtījuši jau šos daudzos gadus!

Es Latvijā sertifikāciju Riekstiem pagaidām neesmu nokārtojusi, jo:
1. 2016. gada maijā un jūnijā aptaujāju klientus, un atbilde bija pārliecinošs, nē, ka nevajag to darīt. Tas prasa papildus darba laiku pie papīriem un datora. Jau tā sanāk daudz laika pavadīt, lai izdarītu pamatdarbu, un nakts stundās vairs nespēju un nevēlos strādāt…..
2. Ja algotu cilvēku, kas šo papīru pildīšanas darbiņu paveiktu, tas sadārdzinātu cenas.
3. Produkti no šīs darbības labāki nekļūtu… visu šo laiku Jūs esat uzticējušies tam, ko es daru, un esmu uzticējusies Jums un piegādātāju godaprātam.
4. Personīgi, man ir liels prieks, ka Latvijā ražoto preču skaits palielinās – tas nozīmē, ka vairāk nauda paliek mūsu pašu ļaudīm, mazāk aizplūst uz svešām zemēm… Paldies, ka Jūs šo būtisko aspektu saprotat un atbalstāt!
5. Ikšķiles Brīvajā skolā mēs uzsākām skolas dārza sertifikācijas procesu. Skolas dārza veidošana un kopšanas ir otra lieta, ko daru, to īso brīdi starp Riekstošanām..:).
(Tas vēl viens iemesls, kāpēc man nav ne laika ne patikšanas papīriem… — es labāk kaut ko ar bērniem kopā iesēju vai apkopju, jo dienā ir 24 stundas…:)

Pie katra produkta rakstu, kurā valstī tas ir audzēts, vairāki ir arī no Ķīnas. Nesen ceļoja filma, par to, ka Ķīnā Bio sertifikācija nav īpaši uzticama. Pati neesmu Ķīnā bijusi un audzētājus satikusi, atliek tikai uzticēties. Piegādātājs, no kura pasūtām produktus ir saņēmis BRC kvalitātes sertifikātu: viņi no katra konteinera ar linsēklām, saulespuķēm, kaņepju sēklām un citiem produktiem ņem analīzes 20 vietās un sūta uz laboratoriju, lai pārbaudītu, vai kvalitāte atbilst standartiem. Igaunijā ir darbinieks, kurš atbild par produktu kvalitātes kontroli.

Joprojām meklēju Latvijā audzētas bio linsēklas. Man izdevās atrast saimniecību Krāslavas novadā, kur audzē Linsēklas un Kaņepju sēklas, ar saimnieku izrunājos, viņš pesticīdus nelieto, bet agrāk minerālmēslus gan ir lietojis. Kaņepju lauka auglībai viņš iear zemē kaņepju stiebrus un domā arī par tauriņziežu audzēšanu, lai varētu saimniekot bioloģiski. Saimniecībā cep arī maizi.
Šis ir labākais, ko šobrīd esmu atradusi — mums ir izvēle, kam uzticēties — Ķīnas produktam ar Bio un BRC sertifikātu, kurš vests tūkstošiem kilometru, vai mūsu zemē audzētām, bez Bio sertifikāta. 🙂 janvārī, gan jau saimnieka apcirkņi tukši — palicis tikai sēklai.

Iepakojums. Vienīgais Riekstu iepakojums, kurš sadalās kompostā 60 C, ir cienastiņu trauciņš — no Bio kukurūzas cietes plastmasas.
Pārējais ir plastmasas iepakojums, man pašai nepatīk, ļoti :(.
Papīrs nav piemērots (plūmes un citi žāvējumi pielips, produkti vairāk izkaltīs) un nav arī dabai īpaši draudzīgāks. Ja Jums ir zināms, kur reāli var sagādāt bio aizvalcējamus, riekstiem un žāvētiem augļiem piemērojamus, maisiņus, lūdzu dodiet ziņu! Kastītes nav piemērotas, jo aizņem pārāk daudz vietu, sūtīšanai un sapakošanai nebūs parocīgi. Paldies!

 Ja vēl kādu jautājumu neatbildēju, droši raksti un vaicā!
Sandra

Atbildēt