Riekstojam līdz OTRDIENAI 2020. gada 11. februārim 10:00!


“Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” – tā teica Rainis.

Tāds arī bija secinājums seno kultūraugu sēklu lolotāju mācībās un sēklu maiņā 25./26. janvārī Ikšķilē. Anta Sparinska prezentācijā stāstīja: “Izdzīvo tie kultūraugi un dzīvnieki, kuri ir nevis tie skaistākie vai stiprākie, bet gan tie, kuri spēj pielāgoties pārmaiņām.

Pati esmu ļoti gandarīta par divu dienu sēklu lolotāju mācībām un par visas kustības attīstību. Par pasākumu plašāk var lasīt šeit: https://growingseedsavers.org/lv/

Riekstošanā arī pārmaiņas – pasūtīšana līdz OTRDIENAI, plkst. 10:00.

Saite pasūtījumam šeit!

Februāris ir diedzēšanas mēnesis!!! Lai nebūtu apnicīga, tikai īsi atgādināšu, ka diedzējot sēklās aktivizējas dzīvības procesi, tā pamostas, ir vairāk vitamīnu, enzīmu, barības vielas vieglāk uzsūcas. Tas padara pārtiku vērtīgāku.

Vēlreiz pieminu janvārī atsaucību ieguvušo sējas idras eļļu, kura ir piemērota arī cepšanai (dūmošanas punkts 246°C, salīdzinoši olīveļļai un kokosriekstu eļļai – 176°C).
Idras eļļā ir labs līdzsvars starp Omega 3, Omega 6 un Omega 9,(38:18:14). Visvairāk organismam nepieciešamas un pietrūkst tieši Omega 3 taukskābes.

Ja vēlies uzņemt pēc iespējas vairāk Omega 3 taukskābes no šīs eļļas, tad iesaku lietot svaigu, piemēram, salātos būtu vislabākais veids kā uzņemt lielāku devu omega 3 taukskābes un E vitamīnu.

Riekstošanas jaunumi

* Februārī atlaide Brazīlijas riekstiem. Rieksti ir mehāniski lobīti un tiem ir nodrupināti gali – vizuāli var kādam nepatikt. Garša svaiga, laba. Limitēts daudzums šādu riekstu, martā būšot labāk izlobīti.

Brazīljas riekstiem ir ļoti cieta čaula. Šeit: https://rhumveld.com/newsletter-06-2019-hylea/ var palasīt par Brazīlijas riekstu audzēšanu dabiskos lietusmežos un to saistību ar īpašām bitēm apputeksnētājām, kurām vairošanās procesā nepieciešama konkrēta orhideju suga.

* Atlaide arī zemesriekstiem ar miziņu.

Produktu sortimentā iekļāvu interesantus makaronus pamatēdieniem:
* Turku zirņu makaroni SPIRĀLES, kg
* Sarkano lēcu makaroni SPIRĀLES, kg

Pāris mēnešus vērošu, vai Jums tie patīk. Ja, jā atstāšu sortimentā. Tie gan nav lēti.

Par kokosriekstu krēmu — janvārī rakstīju, ka sortimentā ir bio sertificēts un nesertificēts. Pasūtījumu skaits bija gandrīz vienāds abiem :), pagaidām atstāju abus sortimentā.

Atbildēt