Riekstojam līdz OTRDIENAI 10. martam plkst.10:00


Riekstojam līdz OTRDIENAI 10. martam plkst. 10:00

Veseli, mīļie Riekstotāji!

Sveiciena uzrunu “vesels” lietoju ar nodomu, lai vairotu veselību, jo katrs vārds, katra doma piesaista to vibrāciju, ko tā sevī ietver. Ne velti mums bieži atgādina: “Uzmanies, ko saki, uzmanies, kādas domas domā, jo domas mēdz materializēties”.

Jau marts!!!
Marts, pavisam pārliecinoši jūtam pavasara tuvošanos, gājputni jau lido mājup, zied krokusi, šīs dzeltenās Eranthis — agri, agri gan. Tāda dīvaina sajūta par to, ka ziemas nav īsti bijis.

Šajā laikā mūsu katra uzdevums ir rūpēties par organisma, imūnsistēmas spēku — lietot labu pārtiku, domāt labas domas, būt rimtumā (tas ir bez stresa), nodarbināt ķermeni ar fiziskām aktivitātēm un ļaut tam atpūsties pietiekošā miegā. 🙂

Solvita Kūna domā par to, ko mēs varam profilaktiski darīt, lai pavasarī sevi pasargātu no saslimšanas. Viņa dāsni dalās ar savu  ziedes recepti. Variet gatavot paši, vai iegādāties Solvitas gatavoto. 

->>>|||<<<-
Recepte Eļļas ekstrakts vai ziede deguna un mutes dobumiem:

Jebkura kvalitatīva eļļa, kura der iekšķīgai lietošanai (piem. kokosa eļļa, vīnogu kauliņu eļļa utt.)
200ml kokosa eļļu ielejam metāla vai māla trauciņā un ievietojam šo trauciņu ūdens peldē (iegremdējam katliņā ar ūdeni),
Sildam 2-2,5 stundas uz nelielas uguns un ievietojam eļļā produktus un augus:
Propoliss 2-4 tējk.  (vēlams pirms tam sasmalcināt kafijas dzirnaviņās vai piestiņā  kopā ar kādu citu augu (piem.pelašķi), lai nesalīp dzirnaviņas). Liekot klāt eļļai propolisu, rēķinieties, ka trauciņu pēc lietošanas nevarēs atmazgāt no propolisa nosēdumiem.
Sinepju pulveris vai samaltas sinepju sēklas 1-3 ēd.k.
Sauja pelašķu ziedi  (sasmalcināti)
Sasmalcinātas kalmes saknes vai krustnagliņa 1 ēd.k.
(2-3 ēd.kar.) sagrieztas ievu mizas vai vaivariņa lapas/laksti
Jebkura skuju koka sveķi (egle, ciedrs utt.) vai arī samaltas kadiķogas 1-2 ēd.k.

Kad eļļas izvilkums izsildīts, nokāšam eļļu no biezumiem. Iegūsim lielisku eļļas ekstraktu deguna dobumu aizsardzībai un ārstēšanai,
Ja vēlamies šo ekstraktu ziedes veidā, sildam iegūto eļļu un pievienojam smalki sarīvētu bišu vasku, izšķīdinam apm. 1-2 ēd.karotēm, lai iegūtu ziedes konsistenci.
Šādu produktu var lietot gan kā ziedi, ieziežot nāsis, gan kā lūpu balzāmu, gan arī iekšķīgi.
>>>|||<<<-

Ir iespēja iegādāties ziedi  deguna un mutes dobumu profilaksei 5ml (plastmasas iepakoj.) un 20ml (stikla iepakoj.)

Sastāvs:
auksti spiesta sinepju eļļa, kokosa eļļa, kakao sviests, egļu sveķi, kalmes sakne, ievas miza, krustnagliņa,  kadiķogas, pelašķis, propoliss un bišu vasks
5ml – 6.00 eur
20ml – 12.00 eur

Pasūtīšana līdz OTRDIENAI, plkst. 10:00.

Saite pasūtījumam šeit!

Katrs produkts Riekstotājos ir labs, un ik pa brīdim gribas kādu izcelt – sākas pavasara salātu gatavošanas laiks – atgādinu par jau atsaucību ieguvušo sējas idras eļļu, kurā ir labs līdzsvars starp Omega 3, Omega 6 un Omega 9, (38:18:14).  Visvairāk organismam nepieciešamas un pietrūkst tieši Omega 3 taukskābes. Ja vēlies uzņemt pēc iespējas vairāk Omega 3 taukskābes no šīs eļļas, tad iesaku lietot svaigu, piemēram, salātos būtu vislabākais veids kā uzņemt lielāku devu omega 3 taukskābes un E vitamīnu.   

Tā ir piemērota arī cepšanai (dūmošanas punkts 246°C, salīdzinoši olīveļļai un kokosriekstu eļļai – 176°C).

Pārbaudīju lineļļu, kurai derīguma termiņš bija līdz 8. aprīlim, ražota 9. oktobrī. Jau vairāk par nedēļu to lietoju – glabājot ledusskapī. 10. dienā pēc atvēršanas vēl nav kļuvusi rūgta,  var manīt tikai nelielas izmaiņas garšā.

Secinājums – produktu saimnieki tiešām gatavo kvalitatīvu, iepakojums eļļu pasargā no oksidēšanās, pēc atvēršanas gan to vajag strauji izlietot – nedēļas laikā.

 

Riekstošanas jaunumi

* Mums speciāli ir sagādātas mandeles bez miziņas.  Man patīk tās lietot, ir ērtāk, jo miziņa nav jātīra pašam.

* Z/s Kalna-Rēķi Rapšu eļļa metāla pudelē ir atgriezusies pēc dažu klietu pieprasījuma. Saimniekiem nav tās daudz.

* Atlaide arī zemesriekstiem ar miziņu.

Tie ir atvesti jūlijā, ieteicami līdz 31.aprīlim.

* Kakao masas lāsītēm – atlaide!   Receptes šokolādes gardumu gatavošanai: http://riekstotaji.lv/sokolades-ar-datelu-cukuru/

 

Riekstus vēlams mērcēt

Kristīnes Mežales padomi:

Riekstu, sēklu, pākšaugu un graudaugu mērcēšana atbrīvo fitīnus, kas ir piesaistīti pie noteiktiem minerāliem, padara tos vieglāk sagremojamus, vieglāk uzsūcas atsevišķi minerāli.

Ja kādam gremošanas problēmas – tad riekstu mērcēšana var atvieglot to sagremošanu.

Evitas Tidmanes padomi:

? Mērcēšanai ieteicamais laiks parasti ir no 7 līdz 12 stundām, sēklām kā ķirbju un saulespuķu sēklām pietiek ar 4-6 stundām. Cietākus riekstus kā mandeles, Brazīlijas riekstus, lazdu riekstus, makadāmijas riekstus ieteicams mērcēt vismaz 12h, bet vislabāk visas 24h. Indijas riekstus var mērcēt uz nakti.
Ja vēlies, lai rieksti saglabā savu kraukšķīgumu, pēc mērcēšanas uzber tos uz pannas, noklātas ar cepamo papīru, un uz ļoti zemas temperatūras (līdz 60° grādiem), ļauj riekstiem izžūt, ik pa laikam tos apmaisot. Tas aizņems vairākas stundas, bet šādā veidā netiks traumētas riekstos esošās nepiesātinātās taukskābes. Šis process vēl vairāk palielinās riekstu bioaktivitāti organismā, citiem vārdiem, tie būs vēl vieglāk asimilējami.

‼️ Svarīgi riekstus izkaltēt pilnībā, jo citādi, tie var sākt pelēt. Par to var pārliecināties, kaltēšanas procesā nodegustējot riekstus – ja tie ir kraukšķīgi – tad gatavi!

?? Riekstus iesaka mērcēt sālsūdenī – jo sāls atdzīvina enzīmus riekstos, kas palīdz sašķelt antivielas.
Pākšaugus un graudaugus būtu jāmērcē nedaudz skābenā vidē (ar etiķi vai citrona sulu), jo tie satur cita tipa antivielas.

Atbildēt