foto Anita Saka

Riekstošana no krājumiem


Jaunā mājaslapa veikals.riekstotaji.lv, ierastā pasūtījumu forma — pasūtīšana šeit 

Pasūtījumus ar Omnivu izsūtām pirmdienās un ceturtdienās.

Reizi mēnesī izsūtu klientiem vēstuli par Liel-Riekstošanu ar atlaižu kuponu, receptēm, jaunumiem, ja vēlies tādu saņemt, reģistrējies šeit: Riekstotāju jaunumi.

“Dežūrēsim” Riekstotāvā Tīnūžu šosejā 7

ceturtdienās 15.00-19.00. 

Kad pasūtījums būs salikts un gatavs izņemšanai, nosūtīsim ziņu epastā vai SMS.

Augusta beigās tiešraidē raidījumā La Dolce Vita gatavoju šo:

* Kakao dzērienu ar kakao sviestu
* Kvinoju ar dārzeņiem un riekstiem
* Sviesta pupiņas olīveļļā ar Tamari sojas mērci un sezama sēklām
* Saldās bumbiņas no dateļu un mandeļu miltiem, ar mērcētām aprikozēm, mango un dzērevnēm ābolu sulā.
Raidījums izdevās priecīgs un krāsains, iesaku noskatīties!


Raidījums_Dolce_Vita_Kakao_dzeriens_Kvinoja_Sviesta_pupinas_ar_sezamu

Raidījums_Dolce_Vita_Saldās bumbiņas

Lai jautri un gardi Jūsmājās!
Sandra

->>>|||<<<-


Liel-Riekstošnas laikā jaunajā mājaslapā 5% atlaide ar kuponu, kuru izsūtu jaunumu epastā, tad cenas ir tādas pašas kā ierastajā pasūtījumu formā.

->>>|||<<<-
Ceturtdienās 15.00-19.00 mīļi aicinām ciemos uz “Riekstotavu” Tīnūžu šosejā 7, Ikšķilē uz īpašiem pasākumiem.
Dalāmies ar pieredzi, dodam degustēt produktus.


->>>|||<<<-
Augusta pārdomas Riekstotāju vēstulē par to, kas notiek, par to, kā dzīvojam.
Pasaules gudrie ir teikuši – kam veltām uzmanību, tam dodam savu enerģiju. 
Pagājušās nedēļas jogas nodarbības laikā ļoti skaudri un asi sajutu, ka ļoti daudz uzmanību “dzīve pieprasa” veltīt tām jomām, kuras sirds čakru “ver ciet”. 🙁

Vienkārši atgādinu, vienkārši aicinu: no rīta pamostoties sākt dienu ar atgādinājumu sev, ka izvēlos apzināti dzīvot mīlestības telpā — mīlestībā un cieņā pret sevi, sev tuvajiem, apkārtējiem, mīlestībā pret visu dzīvo dabu mums apkārt!
Turot mīlestības sajūtu sevī arī daudz vieglāk dzīves pārbaudījumiem pāri tikt!


->>>|||<<<-
Jūnija vēstule par Jāņu svinēšanu.

Katru gadu aicinu svinēt šos īpašos svētkus, saplūst ar dabas maģiju un smelties spēku.
Praksē ne reizi vien pārbaudīts, ka izdevušies svētki mielo dvēseli, ienes sirdī gandarījumu, vairo enerģiju. 
Pat iedomājoties vien Līgo svētkus, mēs iekšēji smaidām, vai ne?

Kur mīt Jāņu nakts maģija?
Kā to vairot?
Kas rada to, ka, domājot vien par šiem svētkiem, noskaņojums mūsos ceļas — mēs “pieslēdzamies” prieka, mīlestības un dzīvības enerģijas avotam?

Manuprāt, atbilde ir pavisam vienkārša — tā ir mijiedarbība starp vīrišķo un sievišķo, starp “+” un “-“, tas rada enerģiju, dzīvību, briedina augļus dārzā un tīrumā. 

Mums ir ļoti bagāts tautas mantoto tradīciju pūrs no kura smelties veidus, kā šo enerģiju vairot, kā radīt pašiem sev svētkus, nemeklēt un negaidīt no kāda cita, ka viņi to mums atnesīs. Tamdēļ pati cenšos svinēt, lai kāda dzīve visapkārt, noskaņoties svinēšanai un svinēt, tad svētki paši nes. Esmu pat piedzīvojusi tādu brīnumu, ka Līgo vakarā, pirms saulrieta, esmu pavisam pārgurusi, tā, ka gandrīz stāvus varētu iemigt, kur nu vēl vadīt līgošanu…, bet, kad sākam svinēt, svētki burtiski aiznes līdz pašam saullēktam un rīta peldei. Nogurums ir pazudis, tā vietā dzīvesprieks, rotaļīgums un svinīgums.

Īsi uzrakstīšu mūsu svinēšanas pamata lietas. /Nepretendēju uz pareizumu vai autentiskumu nemaz, vienkārši dalos ar savu pieredzi./
Svētku sagatavošanā maksimāli piedalās VISI, labi sākt jau no rīta, pusdienlaikā.
* Vīri atnes ozolu zarus vainagiem un vijām, pīlādžu zarus durvīm un dobēm, sagatavo lāpas, saliek ugunskuru un izveido 3 meiju vārtus: vienus, kur saule riet, otrus, kur lec, trešos Jāņu bēniem; rietumu vārtos iekar pērno vainagu aizdedzināšanai.
* Sievas iet pļavā lasīt zāles vainagiem un žāvēšanai tējai.
* Plkst. 18.00 vienkāršas vakariņas, kam seko nokopšana, pucēšanās, vainagu vīšana, trejdeviņu ziedu lasīšana īpašajam Jāņu pušķim ar vēlmēm.
* Līdz plkst. 21.00 visi sapucējas svētko tērpos, rotājas ar vainagiem un beidz visus gatavošanās darbus. Iet cauri Jāņu vārtiem, mazgājas ar skaidru ūdeni un pārtop par Jāņu bērniem.
Sumina Jāņus, uzliekot vainagus, aplīgo dārzus, ozolu.
* Plkst. 22.00 gatavojas saules pavadīšanai.
* Plkst. 22.19 saule Ikšķilē noriet (Austrumlatvijā agrāk, Kurzemē vēlāk, katrā vietā ietekmē kalni un koki to brīdi, kad saule nav vairs redzama). Kad saule norietējusie, aizdedzina pērno vainagu rietumu vārtos un Jānis vai saimnieks nes uz lielo ugunskuru, kuru aizdedzina ar dziesmām. Tad laiks trejdeviņu ziedu pušķa dedzināšanai un vēlmju palaišanai.

Tam seko svinīgais mielasts – katrs Jāņu bērns cienā visus ar pašu sagatavoto cienastu, sakot kādu labu vēlējumu, tad ir arī laiks aprunāties.

Būs jau satumsis un pēc noskaņojuma un varēšanas tumšo nakts daļu piepilda ar dziesmām, rotaļām, dančiem un rituālām izdarībām.
* Reiz kādos svētkos sajutu, ka pūdeles (uguns pacelšana kārts galā) bija zīme, ka mājas ļaudis ir savas svinīgās darbības veikuši un ir atvērti ciemiņiem, tagad gan viss ir savādāk. :).
* Pāris gadus sievišķības vairošanai esam dejojušas vainagu deju un vīri savai izveicībai dancinājuši degošas lāpu … – zemāk par tiem precīzāk uzrakstīju.
* Pašā tumšakajā nakts daļā nesagurt un neiemigt palīdz danči, spēles, rotaļas (Mazais Jānis lielais Jānis, Šurp jāņa bērni u.c.)
Kad jau gaisma svīst parasti dedzam sievu ugunskuru – sadedzinām pērnos vainagus un pērnās tējas kopā ar visiem kreņķiem, pēc tam uzliekam svaigās zāles un attīramies baltajos dūmos – tas ir tas īstais ugunskurs, kuram visi lec pāri veselībai. 🙂
Protams, sagaidām sauli un peldamies Daugavā!

Katru gadu kaut kas cits ir īpašās “jāņu sajūtas kulminācija” – pērn ar mūsu jauniešiem un bērniem spēlējām “Sasaldētos”. Kad nakts tumsā spontāni vienojāmies, ka puiši ķer meitenes un otrādi, parādījās “tā īstā jāņu sajūta”, kuri bērni visa gada garumā atceras, kamdēļ grib svinēt atkal.
Kādu citu gadu visīpašākā ir bijusi saules rietēšana miglājos, citreiz vīru pelde dīķī ar uguni uz plosta, bērnu muzicēšana dančos, “Dindaru dandaru” rotaļa pie ozola vai rasas vākšana no rīta un zemes spēka sajušana guļot kailam zālē. 

Jāņu nakts ir īsa un tomēr gara, ja vēlas to aizpildīt ar jēgpilnām nodarbēm – idejas līgošanai.

  • Vēl ir pietiekami laika, lai iemācītos vai atkārtotu  dziesmas — tīmeklī  Katrīnas Riekstiņas sakārtotais krājums /Meklētājs atradīs PDF failu/.
  • Padalīšos ar divām tradīcijām, kuras esmu aizguvusi no citiem svinētājiem. Mums patīk, varbūt Jums noder. 🙂
    Sievas un meitas nostājas aplī un dzied dziesmu: Sapinu, sapinu vainadziņ Visādāmi zālītēm. Ne tas vīta saulītē, Ne pelēja rasiņā.
    Pa vienai iet apļa vidū un apdejo riņķi, tad uzliek savu vainagu galvā nākamajai un viņa dejo apļa vidū. Tā dara visas — pēdējai būs vainagu tornis. Pēc tam atpakaļ, kamēr katra tiek pie sava vainaga. Par sajūtām nerakstīšu – tikai to – ir vērts pamēģināt. 🙂
    Vīri un puiši  dancina degošas lāpas. Vīri sastājas aplī, dod no rokas rokā degošas lāpas. Sākumā vienu lāpu padod blakus stāvošajam, tad pamet, otrs ķer, tad vienu izlaižot. Ja izveicība un koncentrēšanās ir, tempu un sarežģītību palielina.  Mazie puiši iesākumā var piedalīties, pēc tam drošības nolūkos izstājas, kad paaugies un pilnveidosies prasmēs, varēs piedalīties. Ir nepieciešams fokusēties, ir bailīgi — tieši tas jau vairo vīrišķības spēku!

Lai top katram skaisti svētki!

Par diedzēšanu:

Šoreiz stāsts par praktiskām lietām — vēlreiz par diedzēšanu.
Sarunās ar cilvēkiem atklājas, ka par diedzēšanu valda vairāki mīti.

1. mīts. 
Diedzēt var tikai speciāli tam paredzētas sēklas. Tas ir tirgotāju mārketings!

* Ir būtiski, lai sēklas būtu dzīvas — nebūtu karsētas vai pārāk ilgi glabātas. 
* Ir būtiski, lai sēklas būtu tīras — bez ķīmiskiem piesārņojumiem (vislabāk bioloģiski audzētas), nebūtu puvušas vai pelējušas.


2. mīts. 
Diedzēšanai nepieciešams speciāls aprīkojums. Tas ir iekārtu pārdevēju mārketings! 
Protams, ka īpaši izveidotas ierīces ir ērtas lietošanai, bet var arī bez tām.

* Ir svarīgi lai sēklām būtu mitrums
* Ir svarīgi, lai dīgstiem būtu gaisa aprite un tie nepelētu.

Tādēļ diedzējamo vajag REGULĀRI skalot! 
Iepelējuši dīgsti pārtikā nav lietojami!

Ieteikumi. 
• Izdiedzētās sēklas pēc tam var likt zemē un audzēt dēstus stādīšanai. 
• Ja ir pietiekoši daudz gaismas, mikrozaļumiem var veiksmīgi izaudzēt zirņus un saulespuķes.




Februāra vēstule Riekstotājiem – pirms Valentīndienas:

Veseli, mīļie Riekstotāji!

Riekstošana līdz svētdienai 7. februārim, saite pasūtījumam šeit.
* Necerēti lielu atsaucību guva augu sēklu lolotāju mācības zoom vidē
16. februārī 18.30-20.30 plānota darba sapulce – atbalsts sēklu maiņas punkta izveidošanā. Plašāka informācija un pieteikšanās mantoto kultūraugu mājaslapā.

->>>|||<<<-

Sācies Meteņu laiks, kuru mūsu senči uzskatīja par saimnieciskā gada sākumu Tas ir periods, kad pārskatīt savus krājumus — gan pārtikas krājumus, gan sēklas, gan citas materiālās vērtības, atstāt nepieciešamo “līdz jaunai ražai” un ar pārpalikumu dalīties.

Turpinu jaunajā gadā iesāktu labu lietu – peldes aukstā ūdenī. Joprojām ir labi! Esmu palīdzējusi to iesākt arī vēl kādam.

Kādi ir Tav jaunie izaicinājumi un pārmaiņas?
Ja vēlies padalīties, ieraksti pie komentāra pasūtījuma formā! 😉

Janvāra vēstule Riekstotājiem.
Veseli, mīļie Riekstotāji!
Līdz ar veiksmīga, radoša, viegla un mīlestības pielpildīta Jaunā gada vēlējumiem izziņoju divus pasākumus:
Riekstošana līdz svētdienai 17. janvārim
Augu sēklu lolotāju mācības zoom vidē otrdienas vakaros 18., 26. janvārī un 2 februārī 18.30-20.30. Plašāka informācija un pieteikšanās mantoto kultūraugu mājaslapā.

->>>|||<<<-

Kā ierasts, Riekstotāju vēstulēs dalos ar piedzīvoto vai jaunatklāto – arī divas ziņas.* Domas mēdz materializēties!Secinājums — domājam, ko domājam, pieskatām savas emocijas un izvērtējam, kam veltīt uzmanību, kam apzināti uzmanību neveltīt! 
Droši vien ir dzirdēts stāsts par balto vilku un melno vilku.
Kad esam savā gaišajā noskaņojumā, ar labām domām enerģijas un radošuma pilni, tad mēs barojam balto vilku. Kad nokļūstam savā ēnas pusē, kad ir vēlme pukoties, šķendēties, sagumt un saslimt – tad barojam melno vilku, pat nokļūstam viņa varā, reizēm paši vairs saviem spēkiem netiekam laukā. Darbojas rezonanses likums un dzīves notikumi mums piespēlē situācijas, kuras nav ne gribētas, ne patīkamas :(.
Pazīstami, vai ne?
Skaidrs, ka pasaulē pastāv — gan tumšais, gan gaišais, abi ir pat vajadzīgi, jo savādāk nenotiek attīstība.

Izvēle ir mūsu pašu ziņā, kuru vilku mēs barojam – balto vai melno. Jo katru mirki izvēlamies, pie kādām domām pakavēties, ar kuriem ļaudīm vēlamies mijiedarboties, vai kurus sociālos kanālus klausīties utt.
Tādēļ ir būtiski saprast, kas palīdz mums iekšējo līdzsvaru uzturēt, kas dod enerģiju.

* Gribu palielīties, ka blakus tantra jogai, kuras praktizēšana tiešām palīdz sevi mainīt, palīdz pārskaņoties uz baltā vilka barošanu, šogad esmu atklājusi ziemas peldēšanu. Agrāk domāju, ka tas nav priekš manis, jo pēc dabas esmu salīga, tā, ka pat vasaras karstumā vairākas reizes aizvedu bērnus peldēties, bet pati nekādi ūdenī nevarēju ielīst.
Domāju, ka  rūpīgi tam vajag gatavoties, ka vajag sākt no rudens. 
Blēņas! 🙂 
— var tajā aukstajā ūdenī iekāpt un ir labi, ļoti labi! 🙂

Man, protams, palīdzēja pieredzējušas peldētājas ar garaspēku atslābināties, noskaņoties un “ielecināja” . Gandarījums milzīgs. 
Aukstās peldes palīdzot arī pret īdzīgu noskaņojumu – turpinot aizsākto tēmu kā iemācīties barot balto vilku.
Garāk nerakstīšu — iesaku pamēģināt! 🙂
Saite Riekstotāju pasūtījumam šeit!

Šī gada jaunpienācēji Riekstotavā- Saulainais muslis un Latviskais muslis! Kaņepīšu pilngraudu bio auzu pārslas, Riekstotavas labumi, saldināts ar dateļu miltiem. Tieši tāds ir Riekstotavas šī gada jaunums – muslis ar divām garšām katrai gaumei. Saulainais muslis – viss gardais un labais no eksotiskām zemēm, lai arī ziemā jūties saulītes samīļots. Latviskais muslis – garšas, kas piedien mūsu zemei, kas sniegs spēku, veselību un enerģiju. 

Baudāms kopā ar augļu smūtijiem, pienu, jogurtu vai kā papildinājums brokastu putrām, arī desertiem. Veselīgs kārums, ko ņemt līdzi dienas gaitās, un baudīt, kad nepieciešama enerģija!
Riekstošanas jaunumi
* Saulainais muslis, 250gSastāvā: Kaņepīšu pilngraudu auzu pārslas, kokosriekstu eļļa, dateļu milti, Ceilonas kanēlis, aprikozes, plūmes, zīdkoka ogas, godži ogas, Indijas rieksti.
* Latviskais muslis, 250gSastāvā:  Kaņepīšu pilngraudu auzu pārslas, kokosriekstu eļļa, dateļu milti, Ceilonas kanēlis, linsēklas dzērvenes ābolu sulā, lazdu rieksti, cidoniju sukādes, ķirši, Salenieku ķirbju sēklas. 
Dateļu sīrupsKukurūzas kraudi popkornamPilngraudu rīsu teffa spirāles* Pilngraudu rīsu un kastaņu makaroni
* Pilngraudu rīsu milti
* Sojas milti
Janvārī parasti mainās cenas, zemāka:Indijas rieksti 20.00 -> 19.00
Mandeles 21.00 -> 19.00
Pekanrieksti 36.00 -> 32.00
Pistācijas 62.00 -> 55.00;
Cēlušās:
Rozīnes 7.00 -> 8.00
Kafijas pupiņas šokolādē 19.00 -> 20.00
Kakao masas liķieris 15.00 -> 18.00

Īsa pamācība diedzēšanā —  der gan ēdamām, gan sēšanai paredzētām sēklām.
Ēšanai viegli izdiedzēt:
lobītas saulespuķu sēkliņasturku zirņibeluga lēcas — ļoti labi un daudz sabriest, izskatās skaistiarī kviešu, rudzu graudi, mieži, auzas, griķi – tos gan vismaz 2x, labāk pat 3x dienā jānoskalo, visas Latvijas pupiņas, zirņi.Noskalo aukstā ūdenī. Tos graudus, kuri peld pa virsu, nosmeļ – tie ir tukšie, neder diedzēšanai.Izvēlas piemērota izmēra burku — tik lielu, lai diedzējamais būtu mazāk par 1/3.iemērc uz nakti lielā ūdens daudzumā, īpaši pākšaugus, kuri labi briest. Pārliek pāri sietiņdrēbi un nostiprina ar gumiju.No rīta caur sietiņdrēbi noskalo, iespējams, ka tā jāpietur, lai viss labums neaizskalotos laukā.Apgāž šķībi un ļauj augt.Katru vakaru un rītu diedzējumus noskalo ar aukstu ūdeni, lai neieviešas pelējums. Uzmana, lai nepāraug.Kad ir sadīdzis pietiekoši, pāris dienas var uzglabāt ledusskapī.Pupas ir jāvāra, graudus, saulespuķes, zirņus un sēkliņas var lietot svaigus.

Atbildēt